Powrót do: strony głównej

ologowanie projektu znakami wymaganymi przez UE

Realizacja

Od kwietnia 2025r. twa nabór uczestniczek do projektu „Aktywna Przyszłość – przełamywanie barier zawodowych kobiet z obszarów OSI w powiecie zielonogórskim i nowosolskim”.

Na tym etapie:

  • prowadzimy rekrutację kobiet spełniających kryteria uczestnictwa w projekcie,

  • przygotowujemy harmonogram spotkań indywidualnych oraz warsztatów,

  • kompletujemy dokumentację oraz planujemy działania organizacyjne.

 Diagnoza i indywidualne plany działania

  • Maj 2025: rozpoczynamy diagnozę sytuacji problemowej każdej uczestniczki oraz tworzymy jej indywidualny plan działania (IPD) zgodnie z harmonogramem wsparcia 
  • Diagnoza oraz opracowanie IPD jest kontynuowane również w kolejnych miesiącach – to fundament późniejszych form wsparcia.

Działania terenowe i promocja

  • Maj: prowadzimy intensywną kampanię w terenie – dystrybucja plakatów w urzędach i instytucjach obszarów OSI powiatów zielonogórskiego i nowosolskiego. Celem jest dotarcie i zachęcenie jak największej liczby kobiet do uczestnictwa.
  • Czerwiec: współpracujemy z sołtysami i lokalnymi liderami podczas serii spotkań – prezentujemy założenia projektu, promujemy go i prowadzimy rekrutację uczestniczek. Zlecamy także reklamę projektu na telebimie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sulechowie , której celem jest dotarcie z informacją o projekcie „Aktywna Przyszłość…” do lokalnych kobiet, które mogą skorzystać z bezpłatnego wsparcia. To skuteczny sposób promocji w miejscu często odwiedzanym przez mieszkanki miasta i okolic.

Wsparcie online

  • Czerwiec: przeprowadzamy intensywną promocję projektu w sieci – na profilu na facebooku https://www.facebook.com/ZDZ.zgora oraz na grupach lokalnych publikujemy cykliczne wpisy i krótkie filmiki przybliżające możliwości wsparcia.

Wsparcie psychologiczne i prawne

  • Od czerwca wspieramy uczestniczki poprzez indywidualne konsultacje psychologiczne i prawne – ich celem jest wzmocnienie pozycji kobiet na rynku pracy, wzrost świadomości na temat praw kobiet, wzrost samoceny i motywacji do podjęcia/utrzymania zatrudnienia.

Warsztaty równościowe

  • 26 czerwca 2025 odbywają się, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem wsparcia, pierwsze warsztaty równościowe dla 10 uczestniczek. Warsztaty mają na celu wzmocnienie pozycji kobiet na rynku pracy, wzrost świadomości na temat praw kobiet, wzrost samoceny i motywacji do podjęcia/utrzymania zatrudnienia, działań aktywizacyjnych mających pozytywny wpływ na sytuacje kobiet na rynku pracy. 

Warsztaty doradztwa zawodowego „Kuźnia optymizmu”

  • 9 lipca 2025: start pierwszych warsztatów doradztwa zawodowego, również dla 10 uczestniczek. Celem warsztatów jest poznanie aktualnych trendów na rynku pracy, wzrost świadomości na temat własnych preferencji zawodowych i kompetencji, zrozumienie swoich mocnych stron i zainteresowań, przygotowanie do skutecznego poszukiwania pracy i tworzenia dokumentów aplikacyjnych. W lipcu kontynuowane jest wsparcie w zakresie IPD, indywidualnych konsultacji psychologicznych i prawnych – zgodnie z harmonogramem wsparcia. 

Skontaktuj się z nami:

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze, ul. Stary Rynek 17, 65-067 Zielona Góra

tel. 684152114; 684152130

e-mail: sekretariat@zdz.zgora.pl